Jaki SUV w 2020 roku?

Planując zakup SUV-a na przyszły rok warto pamiętać o kilka zasadach. Dzięki ich przestrzeganiu będziemy długo cieszyć się modnym autem a jego wartość rynkowa długo pozostanie wysoka.

Zasad tych warto przestrzegać i są one ogólne: nieważne czy kupujemy „wypasionego” Land Rovera czy małego SUV-a bez zawieszenia pneumatycznego i innych luksusowych dodatków.

Niska karoseria, jak najniżej położony środek ciężkości

Czasy, w których wysokie SUV-y były modne odchodzą w zapomnienie. Ostatnie premiery jak Volskwagen T-Roc, Kia XCeed czy – trochę z innej półki Audi Q8 – wyraźnie pokazują kierunek rozwoju SUV-ów. Wyższy prześwit: tak, bujające się do granic możliwości nadwozie z wysoko prowadzoną linią nadwozia: nie.

Jeśli SUV to najlepiej hybrydowy

Już każda licząca się na świecie marka posiada w ofercie hybrydowego SUV-a. Samochody hybrydowe są oszczędne w ruchu miejskim. Nowoczesne silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim zużywają niewiele więcej paliwa od diesli w trasie. Nagonka na diesle zrobiła swoje. Również w segmencie SUV-ów klienci nie chcą już diesli… choć w przypadku największych pojazdów tego typu najczęściej i tak spotkamy diesla. Ale w mniejszych SUV-ach, rzadko kto kupuje diesla. Jazda hybrydą to moda… i wygoda, ponieważ w korkach i po osiedlowych uliczkach poruszamy się bezszelestnie!

Jeśli SUV to SUV coupe

Najczęstszym wnioskiem do którego dochodzą posiadacze SUV-ów jest ogromny problem z aerodynamiką. Wysoki opór powietrza to hałas przy wysokich prędkościach, gwałtownie wzrastające zużycie paliwa z każdym km/h i niska prędkość maksymalna. Dlatego od pewnego czasu coraz bardziej mocne są SUV-y w nadwoziu coupe.

Rok 2020 rokiem niemieckich SUV-ów

Kto miał nadzieje na odwilż niemieckiej motoryzacji, chociaż w segmencie SUV-ów mocno się zdziwi. Na rok 2020 Niemcy przygotowali cały arsenał ciekawych samochodów w tym segmencie. Zaczynając od wspomnianego T-Roca, poprzez tańszą alternatywę w postacie Škody Karoq po elektryczne ID.4 na luksusowych SUVach kończąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *