Wiek samochodu

Dla wielu ludzi samochód 5-cio, 6-cio letni, nie mówiąc już o 7-mio latku jest samochodem bardzo starym. Osoby takie nigdy nie kupiłyby tak starego auta w obawie o to że będzie bez przerwy się psuł. Inni znowu sprowadzają z zagranicy 10 letnie i nawet trochę starsze auta, ciesząc się że mają „prawie nowe auto na lata”. Jak to więc jest z tym wiekiem samochodu?

Samochód nowy, używany i stary

Wielu specjalistów samochodem nowym może nazwać samochód co najwyżej 3 letni. Normalny samochód używany ma od 3 do 6-ciu lat. Wszystkie inne samochody są samochodami starymi.

Wiek samochodu – czyli jaka jest trwałość samochodu?

Niektóre, tanie, samochody obecnie wytrzymują około 10 lat. Niestety obecnie nawet drogie auta po osiągnięciu 10 lat, mimo że nie korodują i można nimi jeździć jeszcze przez wiele lat, wymagają kosztowych napraw.

LPG do starego samochodu?

Jeśli posiadamy stary samochód, który ma sprawny silnik, skrzynię biegów a rdza nie naruszyła go przez lata, jedynym jego minusem może być wysokie zużycie paliwa. W starszych samochodach zużycie paliwa było wyższe niż w nowych. W takim przypadku, jeśli samochód jest z silnikiem benzynowym, możemy go przerobić na gaz przedłużając mu w ten sposób żywotność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *