0.9 TCe

0.9 TCe to nowa jednostka napędowa Renault. Silnik ma zaledwie 3 cylindry, każdy posiada 4 zawory. Swoją wysoką moc – 90 KM zawdzięcza turbodoładowaniu.Silnik występuje w Clio IV, Dacii Logan II, Dacii Sandero a nawet w nowym Renault Captur.

0.9 TCe i LPG

Silnik posiada tradycyjny, pośredni wtrysk paliwa – dzięki temu istnieje możliwość montażu LPG. Takie samochody są już eksploatacji i nie ma z nimi problemów.

Chiptuning

Jak każdy turbodoładowany silnik, ten mały motor Renault można poddać chip-tuningowi zwiększając jego moc do nawet 115 KM!

Jedna myśl nt. „0.9 TCe

  1. Ferinto

    Mam Sandero II Stepway obawiałem się, ze będzie to słabe na niskich obrotach bo pojemność jest niewielka. Zamówiłem samochód w ciemno… na jeździe testowej jeździłem tylko Sandero 1.2 i dealer obiecywał, że mój 90 TCE będzie znacznie lepiej się zbierał, dla porównania dał mi jeszcze pojeździć Dusterem 1.5 dCi 107 KM bo taki był na stanie. Nadszedł dzień odbioru i była wielka niewiadoma…
    Byłem jeszcze w międzyczasie w salonie Chevroleta i jeździłem aveo 1.4 100 KM.
    Przychodzę po mój samochód, odbieram… wjechałem na główną drogę i muszę przyznać, że ten Sandero zbiera się znacznie lepiej niż Aveo 1.4! Silnik po prostu ma taki moment, tak ciągnie od dołu, nawet chyba lepiej niż ten Duster 1.5 dCi bo w Dusterze od razu musze wrzucać wyższy bieg przy 4000 rpm a tam kręcę do 6000 rpm!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *