Jak tanio kupić samochód

Istnieje kilka sposobów by tanio kupić samochód. Przedstawiamy kilka z nich.

Na licytacji komorniczej

Pewną metodą na tani zakup samochodu są licytacje komornicze. Podczas licytacji samochód zostaje sprzedany za cenę jaką oferuje kupujący, który da jak najwięcej.

Kupno za granicą

W krajach gdzie praca ludzka jest droga: kraje zachodnie. Możemy tanio kupić samochód używany który wymaga drobnych napraw. Auta z takimi wadami jak nieszczelna klimatyzacja, porysowane elementy czy niedziałające wyposażenie dodatkowe tanio kupimy w takich krajach. Powód jest prosty. Naprawa która u nas kosztuje 1000 złotych będzie kosztować tam 500 EURO albo więcej.

Auto po wypadku

Czasami niechęć właściciela do samochodu po wypadku przeważa nad rozsądkiem. Są też ludzie, którzy zwyczajnie nie chcą się włóczyć po lakiernikach, blacharzach i mechanikach ani oceniać ich stanu pracy gdyż zwyczajnie się na tym nie znają. Warto od takiej osoby kupić samochód lekko stłuczony i naprawić go samodzielnie. Trzeba się wtedy jednak płynnie orientować w cenach części zamiennych oraz cenniku napraw.

Auto z zamiany

Czasami zdarza się, że mamy upatrzone idealne auto, ale właściciel chce za nie dużych pieniędzy lub ewentualnie zamienić się na inny samochód. Jeśli okazyjnie kupimy ten inny samochód, możemy zamienić się i w efekcie uzyskać zysk.

 

Jedna myśl nt. „Jak tanio kupić samochód

  1. Anton

    Tanio można kupić również samochód od imigranta, który przyjechał z niemiec na świeta a nie dlugo ma do porobienia oplaty. Znam przypadku ze ludzie kupowali fajne auto wraz z transportem kilka tysiecy taniej w ten sposob… jeszcze czesciej trafialy sie okazje bo zblizal sie w DE termin przegladu technicznego, ktory tam jest co 2 lata.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *